Чи входить армія в стаж?

Чи входить армія в стаж?

До питання про залік терміну служби в армії до загального трудового стажу. Будь служба в армії зараховується до загального трудового стажу в силу дії норми ч. 3 п. 4 ст. 30 Закону про трудові пенсії.

За загальними правилами, які законодавчо визначені у ст. 30 Закону про трудові пенсії, служба в армії зараховується до загального стажу в одинарному розмірі.

За іншою формулою підрахунку (оцінка проводиться виходячи з розміру пенсії, розрахованої за старим пенсійним законодавством) — у подвійному. Якщо ж мова йде про страховий стаж, то існує два види страхового стажу — для трудової пенсії (для визначення права на отримання пенсії) і для допомоги по тимчасовій непрацездатності (лікарняних). — За загальними правилами служба в армії входить в залік в одинарному розмірі в силу дії норми ст. 11 Закону про трудові пенсії. Одночасно для включення до стажу потрібно, щоб до або після армії (перерва між армією і роботою неважливий) була робота за трудовим договором або інша діяльність, на якій людина підлягав обов’язковому пенсійному страхуванню (для довідки — для звичайної пенсії по старості все потрібно 5 років страхового стажу, а для трудової пенсії по інвалідності взагалі потрібен тільки факт роботи (при цьому сама тривалість роботи значення не має); — якщо людині не вистачає стажу для набуття права на пенсію, то служба в армії за період до 01. 01.

2002 повинна бути зарахована до страхового стажу у подвійному розмірі (наприклад, це випливає з Постанови Конституційного Суду РФ від 29. 01.

2004 N 2-П). Для нарахування допомоги по тимчасовій непрацездатності служба в армії до страхового стажу входить на підставі Наказу Міністерства охорони здоров’я Росії від 06.

02. 2007 N 91 «Про затвердження Правил підрахунку і підтвердження страхового стажу для визначення розмірів допомоги з тимчасової непрацездатності, по вагітності та пологах». Слулаев В. Н.

Чи входить армія в стаж?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!